O našich ortopedických vložkách na míru

Individuálně navrženy ortopedem přesně pro Vás na základě snímku vašich chodidel

Každá vložka je ručně sestavena

Ortopedické vložky jsou zkušenými techniky sestavovány ručně a ve vysokém standardu. Každý pár ortopedických vložek prochází kontrolou přesnosti kladení korekčních modulů.

Při pořízení snímku chodidel (diagnostika chodidel) se vygeneruje tlaková mapa, která nám též zobrazuje neadekvátní rozložení síly došlapu, ze které lze vyvodit konkrétní problém nejen s chodidly, ale též řetězení tohoto problému na určitou část těla.To má za následek větší přetěžování a opotřebení kloubů, menisků, páteře, plotýnek apod.

Řešením, jak zlepšit zdravotní stav chodidel, může být kromě aktivního cvičení, tejpingu, fyzioterapie chodidel také nošení ortopedických vložek, které upravují biomechaniku.

Korekční moduly na našich ortopedických vložkách jsou navrženy přesně tak, abychom nasměrovali působení síly v nové korekční linii. Tyto moduly se zde nepokládají podle síly došlapu. Podstatou ortotické léčby našimi individuálními ortopedickými vložkami je korekce nesprávného došlapu chodidla a tím úprava celkové statiky těla.

Neexistuje stejný pár vložek. Každá jedna ortopedická vložka u klienta může být jiná! Z toho důvodu není dobré kupovat univerzální ortopedické vložky.

Používáme hi-tech a přírodní materiály

U našich ortopedických vložek se používají nejmodernější hi-tech nebo přírodní materiály. V kombinaci s modulární vazbou mají tedy kromě korekčních vlastnosti také níže uvedené vlastnosti:

 • NOENE® – Naše nejlepší nosná vrstva zaručuje viskoelasticitu, která ortopedickým vložkám propůjčuje jedinečnou schopnost absorbovat a rozptylovat nežádoucí otřesy a vibrace. 
 • PORON® SRS – Jeden z řady PORON materiálů s obrovskou sorpční schopností tlumit veškeré nárazy, otřesy a vibrace – používáme jej například při problémech s bolavou patou nebo ostruhou patní kosti, nebo při bolesti přednoží a u většiny sportovních ortopedických vložek.  
 • 100% MIKROVLÁKNO – rychleschnoucí a antibakteriální svrchní vrstva ortopedických vložek – má až 8 krát větší odolnost hmotnosti než běžné materiály, antibakteriální úpravu a sorpci pro normální a středně potivou nohu. K dispozici máme několik barevných odstínů : pískový, černý, zelený, malinový, modrý.
 • POLYFOAM Ethylenvinylacetát (EVA) – známý jako poly (ethylen-vinylacetát) (PEVA) PEVA je odolný vůči vyšším teplotám, trhlinám má nepromokavé vlastnosti pro extrémně potivé nohy. Je pružný a má tlumící vlastnosti, ergonomicky se přizpůsobí noze a tím rovnoměrně rozloží zatížení.
 • SILVER Active Fabric™ s aktivními ionty stříbra – speciální svrchní vrstva našich sportovních ortopedických vložek – odvádí pot a neutralizuje nepříjemné zápachy skrze silver ionty.

Díky uvedeným materiálům použitých ve výrobě jsou naše ort. vložky také:

 • prodyšné
 • antibakteriální
 • hypoalergenní
 • rychleschnoucí

A mají dlouhou životnost (mnohem delší než je korekční doba, která je přibližně 7- 12 měsíců). Kolik stojí ortopedické vložky na míru?

Každý materiál je jiný pro konkrétní využití vložky

Na základě dlouholetých výzkumů, která naše dodavatelská firma provádí víme, že ortopedické vložky s rozdílným účelem nošení musí mít jiné požadavky materiálového a funkčního charakteru.

Například u ortopedických vložek určených na chůzi se používají jiné materiály než u běžeckých a jiné u tenisových.

U nás rozlišujeme všechny atributy a nabízíme ortopedické vložky různého charakteru (běžné nošení, tenké pro business obuv, sportovní vložky).

Ortopedické vložky podle charakteru

Vycházkové vložky (na běžné nošení)

U každého typu vycházkové verze ortopedických vložek na míru lze kombinovat materiálové složení svrchní a nosné vrstvy. Při výběru materiálu se přihlíží k různým aspektům jako je potivost nohou, prostor v dané obuvi, záměr nošení ort. vložek a též estetický aspekt (například u letních sandálů vybíráme z barevné kombinace tak, aby ladila i barevně ke zvolené obuvi), zohledňujeme též váhový faktor klienta apod.

Sportovní vložky na míru

Naše sportovní ortopedické vložky na míru jsou určeny pro kondiční, aktivní i vrcholové sportovce. Tyto ortopedické vložky eliminují otřesy při sportovní zátěži. Při výběru materiálů byl brán zřetel na specifika konkrétních sportů a podle toho se na ortopedických vložkách vybírali speciální vrstvy. Při sportu působí velká zátěž na chodidla, vazy a kluby a proto je potřebné dostatečné vyměkčení v oblasti přednoží, prstů a na patách. Dostatečným vyměkčením můžeme předejít bolestem paty,  zánětům plantární šlachy, úrazům Achillovy šlachy,  menisku kolen a kyčlí apod.

sportovni-vlozky-na-miru

Sportovní ortopedické vložky jsou vyrobeny ze speciálních hi-tech materiálů. Jsou téměř bezúdržbové a snesou velmi dobře extrémní zátěže. Materiály jsou zvoleny pro konkrétní druh sportovní zátěže a tvar vložek je přizpůsoben prostoru a tvaru sportovní obuvi.

Ortopedické vložky vyrábíme do veškeré sportovní obuvi.

Mezi naše klienty patří přední čeští reprezentanti – tenisté, fotbalisté, basketbalisté, běžci a běžkyně na lyžích, golfisté a mnoho dalších. 

Proč naše ortopedické vložky na míru?

Čím se naše ortopedické vložky na míru s úpravou biomechaniky liší od jiných ortopedickým vložek na Českém trhu nebo ortopedických vložek na poukaz od lékaře atd.?

 1. Korigují chodidlo a vyrábí se za účelem úpravy biomechaniky
 2. Mají dostatečné vyměkčení přednoží a paty. 

Naše ortopedické vložky s dostatečným vyměkčením v kombinaci se specifickou modulací a speciálními materiály chodidlo nejen korigují a léčí, ale také prospívají chodidlu a umocňují efekt léčby.

 • Rozlišujeme záměr tj. při jaké aktivitě budou nošeny (chůze , sport)

Na základě dlouholetých zkušeností máme za to, že u většiny ortopedických vložek i u těch na předpis od lékaře tedy u ort. vložek, které neupravují biomechaniku chodidel nedochází k adekvátní a dostatečné léčbě ploché nohy. Již při prvním vyšetření u nás je zřejmé, že se chodidla u klientů i po několika letech nošení těchto ort. vložek nikterak významně zlepšily. Tyto vložky spíše kompenzují a podpírají chodidla.

Potřebujete se zeptat na něco dalšího?