Už 26 let se staráme o vaši bezbolestnou chůzi

Diagnostika chodidel

Neexistuje stejný pár vložek ! 

Každá jedna ortopedická vložka z páru má individuální modulární vazbu, díky které dochází k dynamické korekci chodidel se skvělými léčebnými výsledky. Diagnostika chodidel nám pomůže vytvořit dokonalou ortopedickou vložku na míru vašim chodidlům.

Jak probíhá diagnostika chodidel

Založení karty klienta

Vyšetření, diagnostika chodidel vyžaduje krátkou registraci klienta.

Pořízení snímku chodidel termokamerou

Klient se postaví bosými nohami na skleněnou plochu bezpečnostního skla podoskopu (diagnostický a měřící přistroj), který je opatřen speciální termokamerou a je certifikován pro bezpečné zatížení do 500 Kg. Není tedy třeba se obávat, že jej prošlápnete.

Proces zpracování snímku

Nejprve je vytvořen snímek v černo-bílé barvě, kde můžeme přesně definovat místa s nejvyšším zatížením a též poklesy kleneb a rozptyly tlaků na nášlapné ploše. Po nasnímání chodidel v diagnostickém programu supORTH je možno chodidla zobrazit také v dalších dvou barevných spektrech. 

Tato tlaková mapa slouží k posouzení stavu chodidel (kleneb) a podle ní probíhá  ruční výroba individuálních ortopedických vložek.

Podologická konzultace

Součástí vyšetření je podologická konzultace, která trvá 30 až 45 minut.

Tlaková mapa nám též zobrazuje neadekvátní rozložení síly došlapu ze které lze vyvodit konkrétní problém nejen s chodidly, ale též řetězení tohoto problému na určitou část těla.

To má za následek větší přetěžování a opotřebení kloubů, menisků, páteře, plotýnek apod.

Návrh ortopedických vložek

Korekční moduly jsou přesně navrženy tak, abychom nasměřovali působení síly v nové korekční linii. Tyto moduly se zde nepokládají podle síly došlapu. Podstatou ortotické léčby našimi individuálními ortopedickými vložkami je korekce nesprávného došlapu chodidla a tím úprava celkové statiky těla.

Výroba ortopedických vložek

Ortopedické vložky jsou zkušenými techniky sestavovány ručně a ve vysokém standardu. Každý pár ortopedických vložek prochází kontrolou přesnosti kladení korekčních modulů. Vložky jsou vyrobené Vašim potřebám na míru. Jde o individuální výrobu.

Termín dodání ortopedických vložek je zhruba do 10 dnů. Objednejte se na vyšetření.

Potřebujete se zeptat na něco dalšího?