Dětská zdravotní obuv a dětské vložky na míru Praha

Individuálně navrženy ortopedem na základě snímku dětských chodidel

Valgozita kolen – laicky řečeno „nohy do X“ a pronace kotníků

Tato dětská obuv má navýšení vnitřní linie podpatku o 3-5 mm v závislosti od velikosti obuvi a patní modul.

Obuv s mezinárodním medicínským oceněním

Tato výjimečná ručně šitá dětská obuv byla navržena obuvníkem specialistou již v 70 letech a obdržela vzhledem ke své konstrukční dokonalosti prestižní mezinárodní a medicinská ocenění. 

Patentovaný opatek zajišťuje správné postavení paty (patní kosti) v obuvi a zaručuje tak stabilitu a správné vedení nohy.

Opatek je tvarovaný a dostatečně vysoký. Kvalitní a dostatečně pružná podrážka má dobré tlumící vlastnosti a správný roll point v této dětské obuvi (t.j. v místě ohybu chodidla v oblasti metatarsu – přednoží).  

Originalita podpatku díky svému prodloužení vnitřní linie a supinačnímu navýšení o 3-5 mm zabezpečuje správný odval a vedení biomechanické síly chodidla více k malíkové straně, což přímo napomáhá k diferenciaci dětské nožní klenby. V obuvnické terminologii je tento označován jako Thomasův podpatek. Tvarovaný opatek zabezpečuje správné vedení patní kosti (calcaneu). 

Každý pár obuvi je ručně vyrobený

V případě uzavřené – celoroční dětské obuvi poskytuje také dostatečný prostor pro prsty ve špičce svršku. Svršek obuvi je vyroben z kvalitní italské kůže. Každý pár této dětské obuvi byl ručně vyroben. Nabídku obuvi si můžete prohléhnout v našem e-shopu Dětská zdravotní obuv Praha.

Denní nošení i jako prevence

Pro komfortní nošení jsou uvnitř sandálů i celoroční dětské obuvi v patní části po vnitřních stranách opatku všité vyměkčovací elementy. Tato dětská zdravotní obuv je vhodná pro denní nošení a působí nejen jako prevence, ale také jako primární léčba pro děti s pronací kotníků – lidově řečeno šmajdání, a též v případě valgozity kolen – nohy do X. Tato speciální dětská obuv podporuje svou konstrukcí i došlap na patu – když dítě chodí po špičkách.

U vážnějších zdravotních stavů a dalších vrozených vývojových vad a deformit dětského chodidla tato obuv nenahrazuje vyšetření u lékaře – zde doporučujeme nejprve vyšetření u dětského lékaře, případně ortopeda.

Potřebujete se zeptat na něco dalšího?