Milí klienti, děkujeme Vám, že jste si zakoupil naši obuv. Věnujte, prosím pozornost následujícím informacím. 

Dovolte nám, abychom Vám poskytly několik rad a doporučení jako návod k užívání a ošetřování zakoupené obuvi.

Je nutné po celou dobu užívání věnovat pozornost všem pravidlům užívání obuvi. Obzvláště důležité je předcházet konkrétním vlivům, které ovlivňují pohodlné užívání a především životnost obuvi.

 

Každá obuv a o dětské to platí dvojnásobně, patří k nejvíce namáhaným součástem našeho oblečení. Je vystavena nejen namáhání, ale také vlivům povětrnostních podmínek.

Provádění řádné údržby zajišťuje zachování vlastností a dlouhou životnost obuvi.

Za účelem „ ošetření obuvi“ nedoporučujeme používání  kosmetických ani jiných prostředků, které nejsou výrobcem určeny na ošetřování obuvi. Může tak dojít k nezvratnému poškození výrobku.

 • Obuv před prvním použití naimpregnujte alespoň ve třech tenkých vrstvách (při silné vrstvě hrozí promáčení a poškození vrchového materiálu.

 • Další aplikaci provádějte v závislosti na počasí a intenzitě nošení obuvi. Po nějakém čase užívání je potřeba obuv vyživit krémem.

 • Obuv je nutné po každém použití nechat důkladně vyschnout a vyvětrat s vyjmutou vkládací stélkou. I po krátkém použití dochází ke zvlhnutí vnitřku obuvi vlivem pocení nohou. Toto prostředí je pak příhodné pro tvorbu bakterií a mykóz

 • Po vyzutí obuv napněte na napínáky odpovídající velikosti, aby si udržela stávající tvar.

 • Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení (zvláště vnitřního vybavení obuvi).

 • Při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení zapouštět barvu.

 • Střídejte často a pravidelně obuv, zejména v deštivém počasí (nedoporučujeme používat každodenně stejnou obuv). Prodloužíte tím její životnost.

 • Promáčenou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo přímý dosah zdroje tepla.

 • Promáčená obuv se nesmí sušit a vystavovat v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů a na přímém slunci

 • Syté a pastelové barvy vrchových materiálů mohou v průběhu užívání zřetelně zesvětlat. Pravidelnou údržbou speciálním impregnačním přípravkem nebo krémem lze barevnou změnu zmírnit.

 • Obuv vyrobenou ze syntetických materiálů stačí otřít vlhkým hadrem, zbavit nečistot a přeleštit houbičkou, není nutné ji krémovat. Je třeba si však uvědomit, že syntetické materiály nedosahují takových vlastností jako prodyšná, kvalitní useň.

 • Textilní ani jinou obuv zásadně nedoporučujeme prát v pračce nebo čistit za použití saponátových prostředků.

 • Včasnou a pravidelnou údržbou ortopedických vložek nebo jejich  výměnou zabráníte poškození dalších součástí vaší obuvi.

 • Usňová obuv i obuv z broušených usní a textilu není v žádném případě neomezeně odolná proti vlhkosti – vhodnou impregnací zvyšujeme její odolnost proti vnější vlhkosti (déšť, sníh), ale i proti znečištění; jediným druhem obuvi, který odolává působení vody bez negativních změn, je obuv celoplastová nebo celopryžová.

 • Velmi negativní vliv má na vzhled obuvi působení posypových materiálů, kterými se v zimním období ošetřují komunikace. Agresivní chemické látky obsažené v posypech narušují strukturu materiálů, způsobují zbobtnání a výskyt charakteristických světlých skvrn. Snažte se omezit působení těchto látek na obuv. Obuv po použití otřete od zbytků sněhu či vlhkosti. Obuv pravidelně ošetřujte; správně ošetřená obuv lépe odolává těmto negativním vlivům.

 • Některé materiály se nesmí krémovat, kartáčovat, leštit ani jinak čistit. Tyto materiály nazýváme ostatní usně. Jsou to usně s různou povrchovou úpravou a během nošení mění svůj vzhled (např. z vrchového materiálu se během nošení stírá barva a pod ní vystupuje jiná barva). Tento efekt je cílený a v souladu s módními trendy dnešní doby. Na tyto materiály se doporučuje impregnace s obsahem tuku, která obuv ochrání před vlhkostí a nečistotou a tuk obuv částečně vyživí a osvěží její barvený odstín.

   

 

PRAVIDLA UŽÍVÁNÍ OBUVI A OBECNÉ ZÁSADY PÉČE O OBUV 

V dolní části textu najdete několik video návodů na čištění, ošetření obuvi.