Speciální diabetické vložky

 

Diabetické vložky od výrobce ­ společnosti Podiart HU (Maďarsko), byly navrženy a konstruovány tak,  aby se jejich nošením předcházelo, nebo úplně vyhnulo případným komplikacím, které bohužel tato nemoc někdy s sebou přináší.

 

Tato speciální diabetická vložka se skládá ze tří vrstev.

 

První, vrchní vrstva vložky

  • absorbuje pachy

  • je protiskluzová, tato vlastnost vložky je důležitá k tomu aby noha v obuvi neklouzala. Můžeme tím předcházet případné ulceraci.

 

Střední, odlehčená vrstva vložky je z materiálu Poron® 

  • výrazně tlumí nárazy

 

Na tuto vrstvu je vyvíjen největší tlak.

Unikátnost tohoto materiálu spočívá v jeho absolutné odolnosti vůči zátěži ­ tzv. “shock absorbent material”. Zaručuje perfektní tvarovou stálost i při vysokém zatížení a dlouhodobém nošení vložek.

Perfektně tlumí nárazy při dopadu chodidla na zem. Zabezpečuje rovnoměrné rozložení zátěže.

Je tenký, pružný a lehký. Pro své vlastnosti se řadí mezi TOP materiály používaných u ortopedických vložek.

 

U diabetických vložek nebylo vhodné zakomponovat žádné další prvky, ale byla potřeba určitým způsobem zlepšit stabilitu a komfort při nošení. Proto se pod patu diabetické vložky umístil modulační stabilizátor, který stabilizuje patní kost. Diabetické vložky jsou vhodné i pro pacienty s neuropatií a poruchou citlivosti chodidel.

 

Poslední, základní vrstvu vložky tvoří porézní, dostatečně pružný materiál, který vyloučí jakýkoliv posun vložky v botě.

Je nutné podotknout, že pro každého výrobce ortopedických vložek je výroba diabetických vložek velkou výzvou jak po odborné tak po právní stránce.

 

Tyto diabetické vložky splňují a převyšují mezinárodní standardy jak konstrukčně, tak materiálově.

Případné komplikace spojené s diabetem, potažmo diabetickou nohou nelze v žádném případě připisovat této diabetické vložce.

 

Tyto a všechny ortopedické vložky společnosti Podiart HU jsou certifikovány standardem TÜV Rheinland ISO 9001:2008.