dětská speciální obuv

Speciální dětská
obuv

Ručně šitá certifikovaná dětská obuv s unikátní technologií, která má tradici od roku 1973. Obuv je konstruována ve vysoké ortopedické kvalitě a je vnímána jako základ pro správný vývoj dětského chodidla.​

Supinační obuv pro děti je mnohem prospěšnější pro dětské chodidlo než běžně dostupná certifikovaná dětská zdravotní obuv.

Je prevencí a zároveň léčbou pro děti s pronací kotníků.

 

Valgozita kolen - laicky řečeno "nohy do X" a pronace kotníků - šmajdání je u dětí velmi častým problémem. 

valgozita_edited.jpg

Tato dětská obuv má navýšení vnitřní linie podpatku o 3-5 mm v závislosti od velikosti obuvi a patní modul.

detska obuv.jpg
01.JPG

Tato výjimečná ručně šitá dětská obuv byla navržena obuvníkem specialistou již v 70 letech a obdržela vzhledem ke své konstrukční dokonalosti prestižní mezinárodní a medicinská ocenění. 

 

Patentovaný opatek zajišťuje správné postavení paty (patní kosti) v obuvi a zaručuje tak stabilitu a správné vedení nohy.

 

Opatek je tvarovaný a dostatečně vysoký. Kvalitní a dostatečně pružná podrážka má dobré tlumící vlastnosti a správný roll point v této dětské obuvi (t.j. v místě ohybu chodidla v oblasti metatarsu - přednoží).  

 

Originalita podpatku díky svému prodloužení vnitřní linie a supinačnímu navýšení o 3 - 5 mm zabezpečuje správný odval a vedení biomechanické síly chodidla více k malíkové straně, což přímo napomáhá k diferenciaci dětské nožní klenby. V obuvnické terminologii je tento označován jako Thomasův podpatek. Tvarovaný opatek zabezpečuje správné vedení patní kosti (calcaneu). 

 

V případě uzavřené - celoroční dětské obuvi poskytuje také dostatečný prostor pro prsty ve špičce svršku. Svršek obuvi je vyroben z kvalitní italské kůže. Každý pár této dětské obuvi byl ručně vyroben. Pro komfortní nošení jsou uvnitř sandálů i celoroční dětské obuvi v patní části po vnitřních stranách opatku všité vyměkčovací elementy. Tato dětská zdravotní obuv je vhodná pro denní nošení a působí nejen jako prevence, ale také jako primární léčba pro děti s pronací kotníků - lidově řečeno šmajdání, a též v případě valgozity kolen - nohy do X. Tato speciální dětská obuv podporuje svou konstrukcí i došlap na patu - když dítě chodí po špičkách.

U vážnějších zdravotních stavů a dalších vrozených vývojových vad a deformit dětského chodidla tato obuv nenahrazuje vyšetření u lékaře - zde doporučujeme nejprve vyšetření u dětského lékaře, případně ortopeda.